Мобільний телефон та сон.

Стаю вчора зранку а голова як “баняк”. Ніби вчора не пив, а відчуття таке наче гуляв десь в барі цілу ніч. Очі було відкрити дуже важко і я потягнувся до мобілки, що лежала біля мене, щоб глянути котра зараз година. І тут в мене в голові мелькнула думка, всі ж кажуть наскільки шкідливі мобілки, а чи не причина моєї ранкової головної болі саме мобільний телефон. І я вставши з ліжка, прийнявши душ, випив таблетку, і почувши себе значно краще, вирішив пошукати інформацію в інтернеті стосовно цієї теми. Ось що я найшов.

 

Вчені з університету Уейна в Мічигані (США) спільно із шведськими колегами провели дослідження й виявили, що випромінювання мобільних телефонів спричиняє безсоння й впливає на структуру сну.

Група вчених провела науковий експеримент, в якому взяли участь 70 добровольців у віці від 18 до 45 років. Одну групу фахівці піддали дії випромінювання, тому ж самому, що його видають мобільні телефони. Інша ж група його не отримала.

В результаті виявилося, що у піддослідних, які отримали дозу  випромінювання, фаза глибокого сну наступала повільніше й тривала менше, ніж в інших учасників експерименту.

Як вважає керівник дослідження, вчений Бенгт Арнетц, випромінювання мобільних активує стрессорну систему мозку і, як наслідок, людині стає складніше розслабитися й заснути.

Крім того, експерт зазначив, що розмова по мобільному перед сном також не є корисною для організму: мозок переходить у стан збудження додатково до збудження від радіації.

А якщо піднести мобільний телефон до голови дитини у віці до 5 років, то температура голови підноситься на 2-4 градуси.

Колись відомий експерт з ракових захворювань, доктор Віні Куран, опублікував результати свого останнього дослідження, які свідчать про те, що мобільні телефони вбивають набагато більше людей, ніж паління

Тепер зрозуміло, чому я себе так почував зранку. Відмовитись від мобільного телефону буде звісно важко, але можна виконувати елементарні рекомендації, щоб зменшити негативний вплив їх на наш організм.

 

Багато в світі випущено засобів, що захищають від шкідливого впливу мобільного телефону. Починаючи від мініатюрних “таблеток”, що прикріпляються на зворотею сторону апарата, одягу (шарфіка, кепки, хустини та жилетки) і до різних насадок на антену телефона.

 

Не знаю як Ви, але я думаю, що більшість з тих засобі не дають належного ефекту, до того ж дорого коштують і якщо вони все таки захищають, то я впевнений, що вони погіршують або якість зв’язку, або час роботи від батареї.

 

Саме тому, тепер я не буду класти біля себе мобілку, користуватись нею тільки у важливих випадках, тримати її якомога далі хоча б від голови і не проводити довгі розмови по нуль копійок типу “ти де?, а я на морі!”. Ніхто не подбає про Ваше здоров’я, окрім Вас самих, за винятком тих випадків, коли вони, будуть зацікавлені в тому з матеріальної сторони.

2 коментарі “Мобільний телефон та сон.”

2 коментарі

Залишити коментар